Türkiye Sağlık Va...
ANA SAYFA  »  REFERANSLAR  »  KURUMSAL REFERANSLAR  »  Türkiye Sağlık Vakfı-İstatistik Dünyası

Birçok bilim dalında olduğu gibi sağlık alanında görev yapan akademisyen ve tüm sağlık çalışanlarının akademik çalışmalarına destek olabilmek adına Türkiye Sağlık Vakfı ve İstatistik Dünyasının ortaklaşa yürüteceği “Sağlık Çalışanlarına SPSS uygulamalı İstatistik Eğitimi” çalışmaları çok yakında başlayacaktır.
Dr.Sinan İBİŞ hocamızın da dile getirdiği gibi, Ülkemizde 24.640 profesör, 14.460 doçent olmak üzere toplam 159.000 akademisyen var. Diğer bilim insanlarımızı katmasak bile yaklaşık kırk bin bilim insanımız var. Bilim, yenilik, değer üretme konusunda dünyanın çok gerisindeyiz. Bilimle buluşamayan fikirlerde maalesef üretime dönüşemiyor. Akademisyenlerimiz çalışmalarını ve verimliliklerini sorgulamalı.
Sonuna kadar katılıyorum, ayrıca istatistiğe olan bakış açılarını da sorgulayıp işinin uzmanı olan istatistikçileri çalışmalarında bir paydaş olarak değerlendirmelidirler. Ülkemizi ve insanlarımızı kalkındıracak olan ilimle, bilimle, azimle ve doğru istatistiksel yöntemlerle yapılacak çalışmaları dört gözle bekliyoruz. Biz istatistik uzmanları bilgimizi ve uzmanlığımızı sizlerle paylaşmaya hazırız. Ya siz kaliteli ve bilimsel ve aynı zamanda atıfta bulunulan çalışmalar yapmaya hazır mısınız?

tsv

Bu Yazıyı Paylaş
581 okunma

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?