5 Bin Yeni Özel Har...
ANA SAYFA  »  Etkinlikler  »  5 Bin Yeni Özel Harekatçı Böyle Yetiştirilecek

Polis Akademisi Başkanlığının açıklamasına göre, kuruma bağlı Polis Meslek eğitim Merkezlerine (POMEM), lisans mezunu 2014-2015 yılı KPSS’lerin birinden P3 puan türünden en az 50 ve üzeri puan alanlardan, POMEM Giriş Yönetmeliği’nde belirtilen diğer şartları taşımak kaydıyla, sadece özel harekat branşında polis memuru olarak yetiştirilmek üzere 5 bin erkek polis memuru öğrenci alımı yapılacak.

Polis Akademisi Başkanlığı’nın 5 bin Özel Harekatçı alımına ilişkin ayrıntılar belli oldu. Öğrencilere keskin nişancı, pusuya karşı koyma, keşif, istihbarat, nokta operasyonu, rehine kurtarma operasyonu, koruma, köpek timi, bomba ve su eğitimleri verilecek.

s-8b931aa6f750d4b7eed1badf2b9e0cb6674efbd3

Polis Akademisi Başkanlığı’nın 5 bin Özel Harekatçı alımına ilişkin ayrıntılar belli oldu. 6 aylık eğitime tabi tutulacak öğrencilere, 3 ay temel polislik eğitimi, 3 ay da temel Özel Harekat eğitimi verilecek. Polislik eğitiminde, daha çok teorik dersler öne çıkacak. Sonraki aşamada gündeme gelecek pratik eğitimde polislere, her türlü hava şartlarında zorluklara karşı nasıl hareket edecekleri uygulamalı olarak gösterilecek.
Özel Harekat öğrencileri, birimlere ayrılacak ve uzmanlık eğitiminden geçirilecek. Bu çerçevede öğrencilere keskin nişancı, pusuya karşı koyma, keşif, istihbarat, nokta operasyonu, rehine kurtarma operasyonu, koruma, köpek timi, bomba ve su eğitimleri verilecek.

Eğitimler tamamlandığında her bir Özel Harekat polisi, 10 kilo sırt çantası ile 2 bin 500 metreyi 15 dakikanın altında kat edebilecek, tabanca ve piyade tüfeği atışlarında yüzde 50 başarı sağlayacak düzeye gelecek.

Bu Yazıyı Paylaş
278 okunma

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?